Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2021!

Fakulta bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO pomáhá s trasováním rizikových kontaktů v rámci pandemie

Ve čtvrtek 15. října se zástupci Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO obrátili na Krajskou hygienickou stanici Moravskoslezského kraje s nabídkou výpomoci s trasováním tzv. rizikových kontaktů v rámci pandemie covid-19. Krajská hygienická stanice měla o spolupráci velký zájem, a proto fakulta oslovila své studenty a pracovníky.

Zájem o zapojení se do trasování byl z jejich strany enormní. „O týden později, 22. října už jsme byli všichni proškoleni zástupkyní krajské hygieny, trasovači obdrželi návody a kódy pro přístup k potřebným aplikacím,“ říká Ing. Petr Berglowiec, koordinátor Trasovacího centra na FBI.

Fakulta bezpečnostního inženýrství zakoupila všem trasovačům potřebnou techniku a připravila prostor Centra simulačních technologií, kde se trasovací centrum nachází. Studenti a  akademičtí pracovníci mají směny každý den od pondělí do pátku. „Dopolední směna začíná v 8:00 a končí v 11:30, následuje přestávka pro komplexní dezinfekci prostor a odpolední směna začíná v 12:30 a končí v 16:00,“ přibližuje práci Petr Berglowiec. Na směně pracují čtyři trasovači.

„Na začátku jsme měli obavy, jak to zvládneme, jak budou reagovat lidé, kterým budeme jménem KHS volat, nicméně musím konstatovat, že drtivá většina lidí, kterým voláme je velmi ochotná a spolupracuje s námi,“ dodává  Berglowiec.

Za prvních čtrnáct dní práce, od 26. října do 6. listopadu uskutečnili v systému DAKTELA na Trasovacím centru FBI 1243 hovorů (některé jsou opakované). Na práci se podílelo celkem 29 studentů a akademických pracovníků fakulty, další trasovači jsou připraveni.

Vloženo: 11. 11. 2020
Kategorie:  Tiskové zprávy